Tiesa ar ne? Tikriname mitus apie peršalimą

Nešniurkščiok! Neik į lauką šlapiais plaukais! Kosėdamas prisidenk burną delnu! Šiuos patarimus visi girdėjome iš tėvų ir perduodame savo vaikams. Tačiau ar šie gero linkintys patarimai išties naudingi? Ir ar naminės priemonės, tokios kaip suktinukai su varškės sūriu, šiltas alus ar karštas citrinos gėrimas, iš tiesų yra veiksmingos kovojant su peršalimu? Sužinokite, kokios gudrybės ir kurie patarimai iš tiesų padeda.

Įdomūs faktai apie virusus

Infekcija sklinda 12 metrų spinduliu

Sunku išvengti. Peršalimą sukeliantys virusai pasklinda čiaudint, pučiant nosį ar kosint. Tie virusai yra mažyčiai lašeliai, sklindantys iki 12 metrų spinduliu. Šis atstumas yra didesnis nei daugelio autobusų ilgis.

Itin greitas – iki 900 km/h

Greitesnis nei bet koks sportinis automobilis. Tyrėjai apskaičiavo, kokiu greičiu juda oras žmogui čiaudint, ir didžiausias jų nustatytas greitis siekė 900 km/h. Vidutinis greitis buvo maždaug 140 km/h. Taigi virusai pasklinda greičiau nei žmogus spėja nusisukti.

Vietos, kur dažniausiai namuose nusėda virusai

Nuotolinio valdymo pultas, mobilusis telefonas, durų rankenos – daiktai, kuriuos ypač dažnai liečiame, yra tikri virusų skleidėjai. Deja, tarp jų yra ir vaikų žaislai. Daug virusų rūšių yra ypač gajos. Ant tam tikrų paviršių jie gali išlikti iki 72 valandų. Todėl reguliariai juos valykite ir dezinfekuokite.

Peršalimą sukeliantys virusai tyko visur

Pavyzdžiui, viešajame transporte ant rankenų ir bilietų automatų. Darbe jų gali būti ant telefonų, klaviatūrų ir kavos aparatų. Rekomenduojama būti atsargiems vietose, kur susiburia daug žmonių, kaip antai biuruose su atviromis erdvėmis arba viešajame transporte piko valandomis.

Rekomendacijos, kaip sumažinti riziką pasigauti infekciją

  • Laikykitės ne mažesnio kaip 1,5 metro atstumo nuo sergančio asmens.

  • Reguliariai ne mažiau kaip 20 sekundžių plaukite rankas šiltu tekančiu vandeniu ir muilu, ypač po to, kai nusičiaudėjote, nusikosėjote ar po kontakto su sergančiu asmeniu.

  • Valykite arba dezinfekuokite daiktus ir (arba) paviršius, kurie gali būti užkrėsti.

  • Venkite liesti burną, nosį ir akis.

  • Sveikai maitinkitės ir gyvenkite.